מפגש טלפוני/ אונליין

אני זוכרת את הפעם הראשונה שחבר טוב סיפר לי שהוא הולך לטיפול אונליין. מה הכוונה אונליין? מעולם לא נפגשתם? איך יודעים אם יש שם חיבור, קליק, קשר?

הרעיון הזה היה נראה לי זר מאוד ומרוחק ממני. ממש לא הבנתי איך אפשר לתת אמון במישהו שהמפגש היחיד היה דרך מסך המחשב או הטלפון.

פעם ראשונה שניסיתי בעצמי מפגש אונליין היה דווקא כמטפלת, בזמן הסטאז' שלי בפרחי באך. ציפיתי שאולי יהיה מוזר ולא פשוט, שלא אצליח לקלוט את מי שבצד השני. ולמרות נסיוני הרב שנים בשיחות נפש בטלפון, זה לא הרגיש אותו דבר, וחששתי.

כבר בדקות הראשונות של המפגש הטלפוני הופתעתי. משהו התחבר, הרגיש, היה נוכח. ראיתי שיש איזו פשטות מיוחדת במפגש שכזה. אפשרות להפגש באופן שנוח וקל עבור האישה שליוויתי, במרחב וזמן שמתאים לה בדיוק בתוך תקופה שהיתה לא פשוטה עבורה. כמטפלת, הופתעתי מהיציבות והנוחות שהרגשתי במרחב, ביכולת להקשיב ולהרגיש את האישה שמולי ואת המרחב בינינו, למרות שלא נכחה מולי פיזית.

אז הבנתי שמפגש אפשר לעשות בכל מיני דרכים, ושבדברים חדשים יש פעמים פשטות גדולה יותר מהמצופה. את פרחי הבאך העברתי דרך חברים או במשלוח, היה בזה משהו קל, מאוורר ונעים.

כמלווה של אנשים בדרך אני שמה לב לקבל תמיכה בדרך שלי. עברתי בין כמה מטפלים בשנותיי, כל אחד טיפל בטכניקות שונות בגישות שונות, ואני בחרתי להכניס אותם לחיי בהתאם לרצון שלי באותו רגע ולסוג הליווי שחיפשתי.

עברו כמה שנים ומצאתי את עצמי בוחרת מלווים ומטפלים שאהבתי את הגישה שלהם, את הכתיבה שלהם אך היו רחוקים פיזית עבורי. לנסוע (או לטוס 🙂 ) אליהם פעם בשבוע היה יותר מידי, ועם זאת הרגשתי שיש שם איזה אנרגיה שהיא נכונה עבורי עכשיו, משהו שאני יכולה לקבל מהליווי הספציפי הזה. החלטתי לנסות, זכרתי את הפשטות במפגש הטלפוני כמטפלת. יאללה, חשבתי, אבדוק את זה, תמיד אני יכולה להגיד שזה לא מתאים לי.

במפגשים הטלפוניים כמטופלת גיליתי עולם חדש. קודם כל שמתי לב שדווקא העובדה שרק אני נוכחת בחדר איפשרה לי להקשיב לעצמי טוב יותר. המפגש בטלפון אפשר לי לחוש ולהיות נוכחת בחוויה שלי בדיוק והקשבה גבוהים, להתבונן על תחושותי ולהגיע לתובנות מעמיקות ומהירות בהרבה.

האני הרגישה שאני, שאנרגיות ומרחב הן דבר שאני חשה בווליום מוגבר, קיבלה משהו מדויק באותו רגע. קיבלתי ליווי קשוב בו הרגשתי שהמטפלת שלי מרגישה אותי, קשובה ונוכחת איתי, אך בו בזמן המרחב הטלפוני נתן לי אוויר ושקט אנרגטי להיות ולהתבונן בעצמי.

הליווי הטלפוני אפשר לי לעבור תהליך מעצים, בו יש אדם בצד השני – איתי, נוכח, תומך, אך בו בזמן אני עם עצמי באופן מלא, מדמיינת את תרגיל הדמיון בקלות, מבינה את הרצון שלי בקלילות, מקשיבה פנימה בנוכחות מלאה.

בליווי הטלפוני/ אונליין שאני נותנת יש איכות מיוחדת שלא מתאימה לכולם. הוא לא מתאים למי שמחפש שמישהו יפתור לו את הבעיות ויקח ממנו את הכאב. הוא גם לא מתאים למי שמחפש לשלב מגע בתהליך, זה רק בקליניקה. הליווי הטלפוני מתאים לאנשים המחפשים ללמוד להביא ריפוי לחייהם, לנשים הסקרניות להקשיב לשפת גופן, לגברים המבקשים ללמוד את קול הרצון הפנימי שלהם וללכת אחריו. הוא מתאים לאנשים הרוצים לקבל כלים לתנועה, אנשים שאוהבים עבודה עצמאית, המחפשים לקחת אחריות על השביל שלהם.

בזמן האחרון עלה בי הרצון להגדיל עוד את מפגשי הליווי הטלפוני. אשמח אם תספרו על האפשרות הזו לאיש או אישה אהובים מהארץ או מחו"ל המחפשים ליווי ותמיכה בדרך.

תודה על התמיכה והנוכחות שלכם כאן 

שיהיה לכולנו שבוע מלא במפגשים המדויקים לנו  

אהבת? אפשר לשתף

הישארו בלופ

הישארו בלופ של כל מה שקורה אצלי. היו הראשונים לקבל מאמרים, לשמוע על שיתופי פעולה, סדנאות, מבצעים ועוד דברים טובים.